Cześć!:) 
Nazywam się Marcelina 马琳娜 
- jestem studentką trzeciego roku Sinologii na Uniwersytecie Wrocławskim. 

 Swoją przygodę z językiem chińskim zaczęłam już dawno bo w 2008 roku, kiedy to mój tata wyjechał do Chin z powodów zawodowych. Po powrocie opowiedział mi wiele historii związanych z kulturą i językiem tego pięknego kraju, co spowodowało, że się nim zainteresowałam. 

 Pasja ta nie wygasła aż do liceum i wtedy zaczęłam uczyć się podstaw chińskiego i zdecydowałam, że chcę wiązać z nim moją przyszłość. Na studiach udało mi się w końcu wyjechać na wakacje do Chin, gdzie uczęszczałam na krótki kurs językowy. 

 Dzięki pasji uczę się intensywnie języka nie tylko na zajęciach ale i poza nimi, co pozwoliło mi zdać w tym roku test HSK 5 (jest to przedostatni poziom tego egzaminu). Uwielbiam uczyć się chińskiego, a nauczanie tego orientalnego języka jest czymś, o czym marzę od dawna. 

 Na moich zajęciach chciałbym nie tylko przekazać wam wiedzę o znakach, słownictwie i gramatyce, ale także informacje o zwyczajach i kulturze Państwa Środka. Na pewno uda nam się razem stworzyć przyjazną atmosferę, w której poznawanie języka chińskiego będzie tylko przyjemnością :-).


Mam na imię Tomek i jestem studentem trzeciego roku filologii dalekowschodniej na Uniwersytecie Wrocławskim.
 
Kierunek ten wybrałem chcąc podążać za swoim zainteresowaniem Chinami, a przede wszystkim ich kulturą, gospodarką i kwestiami polityczno-społecznymi. 
Miałem już okazję zobaczyć Chiny na własne oczy podczas letniego obozu językowego. 

Nauka chińskiego zaowocowała zdaniem przez mnie egzaminów państwowych HSKK 1 i HSK 3. Na zajęciach z wielką chęcią podzielę się swoją wiedzą odnośnie języka, a także pomogę w zrozumieniu różnic kulturowych cechujących nasze cywilizacje:)

Poznaj nas także od innej strony:):
Julian Górski,  współzałożyciel szkół  PANDA ACADEMY / KOREAN HORANGI / SENSEI / :

Moje pierwsze doświadczenie z kulturą i krajami dalekiego wschodu, a zwłaszcza Japonią zaczęło się w szkole średniej -fascynacją filmami Kurosawy, literaturą Akutagawy oraz treningami karate. 
 Jednym z momentów przełomowych było spotkanie we Wrocławiu z japońskim nauczycielem kendo, szermierki którą praktykuję od 2004 roku. Ponad dwa lata naszych wspólnych treningów i rozmów znacznie zbliżyło mnie do kultury Azji. 

 Moje podróże do Japonii w latach 2013-2016 oraz współorganizacja przez ponad siedem lat szkół języka japońskiego, koreańskiego i chińskiego we Wrocławiu to też niewątpliwie cenne doświadczenie. Doświadczenie, które z pewnością pomaga nam teraz w organizacji jednej z najlepszych szkół języków orientalnych w Polsce. 

 Zapraszam Was serdecznie na nasze kursy i spotkania:) 
 - Julian Górski 

Copyright ©2021 SZKOŁA JĘZYKA CHIŃSKIEGO PANDA ACADEMY, All Rights Reserved.